CrowdConnect.pl - Plantwear

Plantwear

Emisja akcji, seria: C

731 650 PLN

30.49%

363 636

oferowanych akcji

6,60 PLN

cena za akcję

2 399 998 PLN

kwota emisji

174

akcjonariuszy

21 dni

do końca

Niniejsza emisja przeprowadzana jest w związku z zamiarem ubiegania się o wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku NewConnect i uzyskania statusu spółki publicznej. Emisja przeprowadzana jest w trybie oferty publicznej w rozumieniu przepisów ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, z której wpływy nie przekroczą równowartości 1.000.000 euro i zgodnie z art. 7 ust. 8a ww. ustawy dla jej przeprowadzenia nie jest wymagane sporządzenie prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego ani zgoda Komisji Nadzoru Finansowego.
Statystyki postępu emisji uwzględniają wszystkie złożone zapisy na akcje.


Dane spółki

Nazwa Plantwear
Branża Lifestylowe akcesoria z drewna
www http://plantwear.pl
Planowany debiut na NewConnect IV kwartał 2019
Adres Biała 51B
21-300 Radzyń Podlaski
KRS 0000766519
NIP 538-185-95-83
E-mail kontakt@plantwear.pl
Tel. +48 720 220 720

Informacje finansowe

Przychody ze sprzedaży
(w mln PLN)

Zysk netto
(w mln PLN)

Wskaźniki rynkowe

Wskaźniki LTM i 2018 p2019  
P/E i 8,12x 13,89x 12,67x  
P/BV i 16,36x 28,52x 2,80x  

Wartość spółki po ofercie *

9,5

mln PLN

* wycena rozumiana jako iloczyn liczby akcji spółki przy założeniu objęcia całej emisji i ceny emisyjnej

Dokumenty

Teaser informacyjny

Prezentacja spółki

Dokument ofertowy

Wyniki za IQ 2019

Aneks do Dokumentu ofertowego

Lider rynku akcesoriów lifestylowych z drewna w Polsce

Plantwear zajmuje się ręczną produkcją akcesoriów modowych z drewna – zegarków, okularów, etui do telefonów i biżuterii. W 2018 r. spółka sprzedała ponad 30 tysięcy produktów, a przychody ze sprzedaży przekroczyły 4,7 mln PLN.

Spółka samodzielnie projektuje i wytwarza wszystkie produkty we własnym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym niedaleko Radzynia Podlaskiego. Drewno do produkcji pochodzi wyłącznie z drzew przeznaczonych do wycinki oraz certyfikowanych upraw z całego świata. Na sukces spółki pracuje ponad 60 osób.

Plantwear sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem własnego sklepu internetowego (e-commerce generuje około 95% przychodów) oraz dwóch stacjonarnych punktów sprzedaży zlokalizowanych w galeriach handlowych w Krakowie – planowane jest otwarcie kolejnych w największych miastach w Polsce. Plantwear dociera do swoich klientów głównie z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji – w tym przede wszystkim za pośrednictwem facebooka, gdzie zgromadził ponad 500 tys. fanów.

Firma rozwija się także na rynkach zagranicznych (7% przychodów w 2018 r.) m.in. w Niemczech, Włoszech i Austrii. Spółka planuje istotną ekspansję zagraniczna w najbliższych miesiącach.

Projektowanie

Plantwear posiada własny dział projektowy, który jest odpowiedzialny za wdrażanie nowych produktów, jak i rozwój istniejących linii.

Produkcja

Zakład produkcyjny o powierzchni około 600 m2 znajduje się niedaleko Radzynia Podlaskiego. Spółka zatrudnia obecnie ponad 60 osób.

Sprzedaż

Spółka sama zajmuje się sprzedażą produktów, głównie z wykorzystaniem sieci Internet (95% udziału w przychodach za 2018 r.) oraz poprzez stacjonarne punkty sprzedaży (5% - aktualnie 2 w Krakowie).

ponad

515 000

fanów na facebooku

materiały z certyfikatem fsc

gwarancja drewna z kontrolowanych upraw
spółka

odpowiedzialna społecznie

produkty

wytwarzane w polsce

Oferowane produkty

Portfolio produktowe plantwear dzieli się na cztery segmenty

01.

Drewniane zegarki

wykonywane z gatunków litego drewna (takich jak dąb, wenge, klon, heban, massaranduba, orzech, paduk czy jawor falisty), które są napędzane mechanizmami kwarcowymi.

02.

Drewniane okulary

wykonane z gatunków drewna, takich jak dąb, klon, mahoń, orzech, oferowane w jedenastu różnych seriach, różniących się stylem.

03.

Drewniane etui na telefony

takich marek jak Apple, Samsung, Huawei, LG, Sony, wykonane z wysokiej jakości drewna, zabezpieczonego naturalnym woskiem oraz dwiema warstwami matowego lakieru.

04.

Biżuteria z drewna

wykonana z dębu, mahoniu czy orzecha, utrzymana w duchu nowoczesnego minimalizmu, dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Z końcem 2018 r. uruchomiona została nowa linia produktów dla domu – Plantwear Home (www.home.plantwear.pl). W ramach tego segmentu Plantwear oferuje drewniane panele ścienne, akcesoria kuchenne, elementy dekoracyjne oraz zegary. Zamiarem Spółki jest intensywne promowanie nowej marki począwszy od 2019 r.

HIstoria działalności

 • 2013

  Pierwsza sprzedaż okularów drewnianych

 • 2014

  Wprowadzenie do oferty drewnianych zegarków własnej produkcji

 • 2015

  Wygenerowanie 1 mln PLN ze sprzedaży

 • 2016

  Zmiana siedziby i otwarcie zakładu produkcyjnego w Białej koło Radzynia Podlaskiego

  Rozszerzenie oferty o drewniane etui do telefonów

 • 2017

  Otwarcie pierwszego punktu stacjonarnego w Krakowie

 • 2018

  Rozpoczęcie prac i uruchomienie nowej linii produktowej – Plantwear Home

  Otwarcie drugiego punktu stacjonarnego w Krakowie

  Otwarcie wewnętrznego biura marketingowo-projektowego w Krakowie oraz premiera nowego produktu - drewnianych bransoletek

 • 2019

  Przekształcenie z jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę akcyjną

Strategia i cele emisyjne

Plantwear planuje pozyskać do 2.400.000 PLN w celu rozwoju produktów i ekspansji zagranicznej

Rozwój istniejących linii produktowych

400.000 PLN

Tworzenie produktów w krótkich seriach, dostępnych przez określony czas, wraz z poszerzeniem oferty o kategorię ekskluzywnych zegarków.

Planowany termin realizacji II-III kw. 2019 r.

Ekspansja zagraniczna

600.000 PLN

Ekspansja na rynkach w Niemczech, Francji, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii – z wykorzystaniem e-commerce oraz lokalnych dystrybutorów.

Planowany termin realizacji II-III kw. 2019 r.

Stworzenie nowych linii produktowych

1.000.000 PLN

Rozwój marki Plantwear Home – drewnianych wyrobów do wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Planowany termin realizacji II-III kw. 2019 r.

Zasilenie kapitału obrotowego

400.000 PLN

Zwiększenie nakładów na marketing oraz zakup surowca niezbędnego do produkcji.

Planowany termin realizacji II kw. 2019 r.

Architekci sukcesu

Wiktor Pyrzyk

Założyciel i główny akcjonariusz – Prezes Zarządu
Współzałożyciel firmy Plantwear. Do jego głównych obowiązków należy nadzór i koordynacja działań wszystkich pracowników/działów, wdrażanie procesów w firmie na każdym szczeblu, zarządzanie zespołem, tworzenie strategii marketingowych, dbanie o wizerunek marki, kontakty z odbiorcami hurtowymi oraz pozyskiwanie nowych odbiorców. Ukończył studia wyższa na Uniwersytecie Salford w Wielkiej Brytanii.

Ewelina Bury

Product Designer, Strategic Planner – Wiceprezes Zarządu
Pani Ewelina z wykształcenia jest mgr inż. budownictwa. Do jej głównych obowiązków należy projektowanie nowych produktów i ulepszanie obecnych, opracowywanie rozwiązań technologicznych wraz z kierownikiem produkcji, tworzenie strategii sprzedaży nowych produktów, nadzór nad pracą wewnętrznego biura marketingowego. W 2018 roku Ewelina Bury skupiła swoją pracę głównie nad projektowaniem nowej linii produktów Plantwear Home.

Plantwear w pracy

Zespół Plantwear został podzielony na trzy główne działy: projektowanie, produkcja oraz sprzedaż. Na koniec 2018 r. spółka zatrudniała 62 osoby.

Nie. Spółka co prawda została zarejestrowana w KRS w lutym 2019 r., ale jej poprzednikiem prawnym jest działalność gospodarcza założyciela funkcjonująca od 2011 roku, którą przekształcił w spółkę akcyjną.

Cena emisyjna została ustalona w oparciu o metodę porównawczą. Wyniki spółki za rok 2018 zostały porównane z obecnymi wskaźnikami wyceny spółek giełdowych. Jest to powszechnie stosowana metoda wyceny przedsiębiorstw. Opis procesu ustalenia ceny emisyjnej można znaleźć w Prezentacji Inwestycyjnej.

Zarówno wskaźnik P/E przed emisją (odnoszący się do wyników za rok 2018), jak i wskaźnik P/E po emisji (uwzględniający prognozę wyniku finansowego na rok 2019) kształtują się na poziomach niższych od średnich rynkowych. W 2018 r. Spółka funkcjonowała jako jednoosobowa działalność gospodarcza, stąd wysoka wartość wskaźnika P/BV za ten okres. Na podstawie tych danych, oraz zamieszczonych w dołączonej dokumentacji, Inwestor sam musi określić, czy cena jest atrakcyjna.

Spółka planuje w 2019 roku wprowadzić akcje do obrotu na rynku NewConnect. W zależności od popytu i podaży na giełdzie będzie istniała możliwość sprzedaży i dokupienia akcji Spółki. Autoryzowanym Doradcą w procesie upublicznienia będzie INC S.A. – podmiot, który wprowadził na rynek NewConnect 53 spółki.

Złożenie i opłacenie zapisu na stronie emitenta nie wymaga żadnej wymiany fizycznych dokumentów. Po wprowadzeniu akcji do obrotu na rynku NewConnect inwestorzy nabywający znaczne pakiety akcji (powyżej 5% ich ogólnej liczby) będą objęci przepisami rynku kapitałowego. Dokładny ich opis można znaleźć w Dokumencie Ofertowym.

Nie. Zapoznanie się z parametrami emisji jest bezpłatne. Zapis składany jest na stronie spółki Plantwear, dlatego Dom Maklerski INC S.A. nie pobiera żadnych opłat i prowizji. Za złożenie i opłacenie zapisu na stronie spółki również nie będzie od Ciebie pobierana żadna opłata czy prowizja.

Aktualności


Bonusy

Spółka planuje wdrożenie programu lojalnościowego dla akcjonariuszy. Każda osoba posiadająca minimum 1.000 akcji Spółki otrzyma dostęp do unikalnej linii produktów. Dokładne parametry programu lojalnościowego podane zostaną w dniu debiutu na rynku akcji NewConnect.

- Spółka dostarczy bonusy w terminie miesiąca od dnia przydziału akcji -

Jednorazowy kod rabatowy: 20%

20% rabatu na zakupy w sklepie Plantwear - taki bonus otrzymasz, jeśli kupisz minimum 100 akcji.

Jednorazowy kod rabatowy: 25%

25% rabatu na zakupy w sklepie Plantwear - taki bonus otrzymasz, jeśli kupisz minimum 750 akcji.

Jednorazowy kod rabatowy: 30%

30% rabatu na zakupy w sklepie Plantwear - taki bonus otrzymasz, jeśli kupisz minimum 1.500 akcji.

Jednorazowy kod rabatowy: 35%

35% rabatu na zakupy w sklepie Plantwear - taki bonus otrzymasz, jeśli kupisz minimum 3.000 akcji.

Jednorazowy kod rabatowy: 40%

40% rabatu na zakupy w sklepie Plantwear - taki bonus otrzymasz, jeśli kupisz minimum 15.000 akcji.


Jak zainwestować?

1

Zapoznaj się ze stroną emisji

2

Pobierz dokument ofertowy

3

Przeanalizuj jego treść

4

Złóż zapis na stronie Spółki

Zapisy na akcje przyjmowane są bezpośrednio przez Spółkę. Dom Maklerski nie jest zaangażowany w proces przyjmowania przez Spółkę zapisów na akcje. W celu złożenia zapisu na akcje i ich opłacenia musisz przejść na dedykowaną do tego stronę prowadzoną przez Spółkę, która została zabezpieczona certyfikatem SSL. Płatności obsługiwane są przez Tpay – markę należącą do KIP S.A., posiadającą licencję krajowej instytucji płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Dom Maklerski pełni wyłącznie funkcję oferującego w rozumieniu art. 72 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, tj. prezentuje udostępnione przez Emitenta informacje o instrumentach finansowych, warunkach ich nabycia, stanowiących wystarczającą podstawę do podjęcia decyzji o nabyciu tych instrumentów. Dom Maklerski INC S.A. nie pełni roli przyjmującego i przekazującego zlecenia nabycia instrumentów finansowych, ani nie pośredniczy w przyjmowaniu zapisów i przekazywaniu wpłat. Osoba składająca zapis na stronie Spółki nie staje się klientem Domu Maklerskiego.

Cały proces jest w pełni bezpłatny, ani Dom Maklerski, ani Spółka nie pobierają od Ciebie żadnych opłat lub prowizji. Nie musisz także podpisywać żadnej fizycznej dokumentacji – wszystkie informacje przekazujesz wyłącznie online. Nowocześnie, szybko i wygodnie.


Opuszczasz serwis zarządzany przez Dom Maklerski i przechodzisz na stronę spółki Plantwear S.A. w celu złożenia zapisu na akcje

Strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL i została zweryfikowana przez Dom Maklerski INC S.A. Płatności obsługiwane są przez tPay - markę należącą do KIP S.A., posiadającą licencję krajowej instytucji płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dom Maklerski INC S.A. nie pełni roli przyjmującego i przekazującego zlecenia nabycia instrumentów finansowych, ani nie pośredniczy w przyjmowaniu zapisów i przekazywaniu wpłat. Dom Maklerski nie jest zaangażowany w proces przyjmowania przez Spółkę zapisów na akcje, a osoba składająca zapis na stronie Spółki nie staje się klientem Domu Maklerskiego.


Potwierdź

Obserwuj emisję spółki Plantwear

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje.