Blog

9 czerwca rusza kampania Punch Punk Games na CrowdConnect

03-06-2020 09:07:00

Punch Punk Games, producent gier wideo o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z narracją i filmowym stylem rozpoczyna emisję akcji. Spółka chce pozyskać w dwóch transzach 1,5 mln zł. Pierwsza z nich kierowana jest do członków Klubu 149. Zapisy potrwają do 8 czerwca. Dzień później na platformie CrowdConnect.pl rozpocznie się drugi etap emisji. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na  produkcję gry VR Moonshine, wsparcie rozwoju działu work to hire spółki oraz zasilić produkcję gier w VR i symulacyjnych. Jeszcze w tym roku Punch Punk Games chce zadebiutować na NewConnect.

- Rozpoczynamy dziś pierwszą transzę emisji, w ramach tzw. silent round, z której chcemy pozyskać 1.125 tys. zł. Ofertę kierujemy do członków Klubu 149, a zapisy w tym etapie przyjmowane są do 8 czerwca. – informuje Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games. – Dzień później – 9 czerwca – rozpocznie się kampania na platformie CrowdConnect.pl, gdzie będziemy chcieli pozyskać 375 tys. zł. – dodaje prezes Punch Punk Games.

Warunki składania zapisów zostaną opisane na CrowdConnect.pl. Jednorazowy zapis na akcje spółki w ramach drugiej transzy może wynosić maksymalnie 15 tys. zł. Łącznie w ramach emisji spółka zamierza pozyskać 1,5 mln złotych.

0,5 mln złotych planujemy przeznaczyć na produkcję gry VR Moonshine, której premierę zaplanowaliśmy na 2021 rok. Pozostałe środki pozwolą wesprzeć budżety produkcyjne gier z gatunku symulatorów i VR. Pozostałe zasilą rozwój naszego działu work to hire. – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games. - To już drugi raz, gdy korzystamy z opcji finansowania społecznościowego, mamy w tej dziedzinie już pewne doświadczenie i z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że taki model doskonale się u nas sprawdza – dodaje.

Punch Punk Games w najbliższym czasie szykuje kilka dużych premier. Największą produkcją studia będzie This is The Zodiac Speaking. Udostępnioną w maju recenzję demo gry na kanale irlandzkiego youtubera obejrzało już ponad 1,3 mln użytkowników, a twórcy już dzisiaj zapowiadają plany przeniesienia historii seryjnego mordercy na platformę VR. Na przyszły rok studio zaplanowało także premierę Aidy, której scenariusz doceniony został w konkursie Kreatywna Europa nagrodą w wysokości 137 tys. euro. Kolejnym flagowym projektem spółki ma być wersja VR Drug Dealer Simulator, którego wydanie PC, w krótkim czasie, zarobiło już ponad 1 mln dolarów. W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy swoje premiery będą miały m.in. wspomniany Moonshine VR, Yacht Mechanic Simulator oraz Fishing Simulator VR. Strategia firmy zakłada również tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie.

- Wierzymy, że gracze docenią największe atuty naszych produkcji, czyli rozbudowaną narrację i oryginalną oprawę stylistyczną. Dotychczasowe sukcesy Zodiaca i Aidy potwierdzają, że udało nam się trafić w ich potrzeby i pozwalają sądzić, że będzie to miało swoje odbicie w wynikach sprzedażowych – uzupełnia Grudziński.

Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis. Harry at the end of the world, została wyróżniona m.in. przez prestiżowy Guardian jako jedna z 10 najlepszych gier Indie na świecie w 2017 r. Produkcja zdobyła liczne nominacje, takie jak Central and Eastern European Game Awards, Digital Dragons czy Pixel Heaven. Samo studio wyróżniono orderami Graczpospolitej.


05.05.2020

Wkrótce emisja Punch Punk Games na CrowdConnect.pl

Grupa INC podpisała umowę ze studiem gamingowym Punch Punk Games. Zakłada ona pozyskanie finansowania w kwocie 1,5 mln zł – przeprowadzona zostanie kampania crowdinvestingowa na platformie CrowdConnect.pl.


09.06.2020

Grupa INC z sukcesem pozyskała 1,5 mln PLN dla Punch Punk Games

Emisja akcji Punch Punk Games prowadzona przez Grupę INC zakończyła się sukcesem. W drugiej transzy emisji zaprezentowanej na platformie CrowdConnect.pl – studio pozyskało 375 tys. zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcję gry Moonshine VR oraz wsparcie budżetów produkcyjnych gier z gatunku symulatorów i VR.