Blog

Dom Maklerski INC SA pozyskał 3,4 mln zł dla SkinWallet, spółki z grupy Tar Heel Capital Pathfinder

05-02-2020 09:31:00

SkinWallet, platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, pozyskała finansowanie na dalszy rozwój. Ofertę prywatną o wartości 3,4 mln zł prowadził Dom Maklerski INC osiągając 100% zakładanego celu. 

SkinWallet bardzo dobrze rozpoczął 2020 r. Poza finalizacją procesu pozyskania inwestorów, spółka osiągnęła w styczniu rekordowe przychody w wysokości 814 tys. zł. Oznacza to wzrost względem grudnia 2019 r. o 15 proc. oraz jest 22-krotnie lepszym wynikiem niż rok wcześniej. Dzięki pozyskaniu finansowania SkinWallet będzie mógł kontynuować dynamiczny wzrost skali biznesu, poprzez budowę platformy wymiany dóbr i usług bezpośrednio miedzy graczami oraz dodanie nowych lokalizacji, które obejmują nie tylko tłumaczenie stronie, ale również lokalną promocję, content marketing oraz systemy płatności. Priorytetem na najbliższe miesiące jest Rosja, Turcja i Brazylia.

- Cieszy nas wysokie zainteresowanie inwestorów. To ciekawy projekt, pierwszy na polskim rynku kapitałowym projekt z dynamicznie rozwijającej się branży e-sportowej. Mamy nadzieje na owocną współpracę przy wprowadzeniu spółki na NewConnect. - dodaje Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC S.A.

Grupa INC podtrzymuje cel wprowadzenia co najmniej 10 spółek na warszawską giełdę w 2020 roku. W I kwartale chce przedstawić zaktualizowane plany rozwoju. Wcześniej INC informowało o podpisaniu umowy w zakresie pozyskania finansowania dla dewelopera gier President Studio, którego głównym akcjonariuszem jest Grupa PlayWay. W ostatnich tygodniach INC przeprowadziło też ofertę akcji Noobz from Poland – producenta gier typu battle symulator.

- Podtrzymujemy cel wprowadzenia co najmniej 10 spółek na warszawską giełdę w tym roku. Głównie będą to debiuty na rynku NewConnect, ale również na rynku głównym GPW. W I kwartale przedstawimy plany rozwoju, które będą koncentrowały się na maksymalizacji zysku dla akcjonariuszy oraz rozwijaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansowania projektów, m.in. w oparciu o finansowanie społecznościowe oraz technologie blockchain. Chcemy przy tym wykorzystać unikalne kompetencje Grupy m.in. fakt, że jako jedyna platforma crowdinvestingowa posiadamy licencję maklerską. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Poza trzema wspomnianymi umowami, już teraz INC ma podpisanych 6 kolejnych umów na oferowanie papierów wartościowych lub wprowadzenie akcji na NewConnect. Kilka następnych jest na zaawansowanym etapie negocjacji.

20.01.2020

Dom Maklerski INC SA doradcą TopCard przy przejęciu przez Polskie ePłatności

Dom Maklerski INC SA pełnił funkcję doradcy finansowego spółki TopCard przy sprzedaży 100% udziałów przez dotychczasowych właścicieli na rzecz spółki PeP (Polskie ePłatności).


13.03.2020

Grupa INC rozpoczyna współpracę z kolejnymi spółkami z grupy PlayWay

Detalion Games - jedna ze spółek z grupy PlayWay, zamierza pozyskać finansowanie poprzez kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect.pl Oferta ma ruszyć już w kwietniu.