Blog

Dom Maklerski INC SA doradcą TopCard przy przejęciu przez Polskie ePłatności

20-01-2020 10:06:00

Dom Maklerski INC SA pełnił funkcję doradcy finansowego spółki TopCard przy sprzedaży 100% udziałów przez dotychczasowych właścicieli na rzecz spółki PeP (Polskie ePłatności). DM INC był odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji inwestycyjnej oraz reprezentowanie udziałowców podczas spotkań z inwestorami.

Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować transakcję na warunkach satysfakcjonujących sprzedającego. Obecnie doradzamy jeszcze kilku podmiotom przy podobnych transakcjach, o których niebawem poinformujemy – powiedział Sebastian Huczek, wiceprezes Domu Maklerskiego INC SA.

Poznańska spółka TopCard zarządza siecią ok. 10 tys. terminali płatniczych i obsługuje ok. 8 tys. klientów głównie z sektora małych i średnich firm, co wpisuje się w strategię grupy Polskie ePłatności.

Grupa PeP specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS.

Jest to kolejna etap konsolidacji polskiego rynku płatności dokonywany przez spółkę Polskie ePłatności, której celem jest umacnianie pozycji lidera na rynku oraz bycie dostawcą pierwszego wyboru w zakresie płatności w Polsce. W 2020 roku spółka planuje kolejne przejęcia.

09.01.2020

Udany debiut Plantwear na NewConnect

8 stycznia Plantwear zadebiutował na NewConnect jako pierwsza spółka w 2020 roku. Cena akcji spółki na zamknięciu wzrosła o 72,73% w stosunku do kursu odniesienia.


05.02.2020

Dom Maklerski INC SA pozyskał 3,4 mln zł dla SkinWallet, spółki z grupy Tar Heel Capital Pathfinder

Zrealizowana transakcja jest pierwszym efektem podpisanego w listopadzie 2019 r. porozumienia o współpracy pomiędzy Grupa INC a funduszem inwestycyjnym.