Blog

Udany debiut Plantwear na NewConnect

09-01-2020 14:18:00

Producent zegarków i biżuterii z drewna Plantwear SA jest 376 spółką notowaną na NewConnect i pierwszą, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2020 roku. Inwestorzy mają powody do zadowolenia, cena akcji spółki na zamknięciu wzrosła o 72,73%.

- Z ogromną satysfakcją dołączyliśmy do grona spółek notowanych na NewConnect. Za nami rok intensywnego rozwoju – w tym czasie Plantwear przekształcił się z jednoosobowej działalności gospodarczej w giełdową spółkę. Było to możliwe m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej oraz budowie społeczności klientów i inwestorów. – mówi Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

Za wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect odpowiada autoryzowany doradca INC S.A. Debiut Plantwear na warszawskiej giełdzie to pierwsze upublicznienie projektu, który prowadził kampanię na platformie CrowdConnect.pl. To również pierwsza spółka, która pozyskała kapitał w kampanii crowdinvestingowej i debiutuje na NewConnect po rozpoczęciu programu Partner Crowdfundingowy GPW.

W pierwszej połowie 2019 roku Plantwear pozyskał  2,4 mln zł na platformie crowdinwestingowej CrowdConnect.pl należącej do Domu Maklerskiego INC SA oraz w ofercie prywatnej. Plantwear SA przeszedł zatem modelową ścieżkę od pozyskania finansowania poprzez crowdinvesting do wejścia na rynek publiczny.

Spółka konsekwentnie wypracowuje coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Zgodnie z szacunkami podanymi przez Plantwear, przychody w całym 2019 r. wyniosły 9,1 mln zł i były o 92 proc. wyższe niż rok wcześniej. W samym IV kwartale 2019 r. sprzedaży wyniosła 3,0 mln zł. Biżuteria z drewna stanowiła w ubiegłym roku około 50 proc. sprzedaży spółki, co oznacza ponad 5‑krotny wzrost r/r. Przygody ze sprzedaży drewnianych zegarków wyniosły 3,7 mln zł i były wyższe r/r o niecałe 10 proc.

- Wyniki sprzedaży w 2019 r. znacząco przekroczyły nasze szacunkowe założenia i potwierdzają słuszność opracowanej przez nas i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Oprócz rozbudowywania naszej oferty produktowej, szczególnie ważne są dla nas relacje z klientami i otaczającym nas środowiskiem. Działamy zgodnie z polityką zero-waste, a także regularnie organizujemy akcje sadzenia drzew. – dodaje Ewelina Bury, wiceprezes Plantwear

O SPÓŁCE:

Plantwear - lider rynku lifestylowych akcesoriów drewnianych w Polsce, producent wysokiej jakości, unikatowych drewnianych zegarków, biżuterii i akcesoriów. Działająca od 2013 roku marka systematycznie zwiększa sprzedaż i rozwija portfolio produktowe. Poza działalnością biznesową, Plantwear koncentruje się na budowaniu relacji ze środowiskiem i społecznością w której działa. Ekologiczna filozofia, objawiająca się w polityce zero-waste, korzystaniu z certyfikowanego drewna oraz misji posadzenia większej liczny drzew niż wykorzystuje w produkcji, sprawia, że wokół marki tworzy się zaangażowana społeczność.

03.01.2020

8 stycznia 2020 r. będzie pierwszym dniem notowań akcji Plantwear na rynku NewConnect

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wyznaczenia pierwszego dnia notowań w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect akcji spółki Plantwear na dzień 8 stycznia 2020 r.


20.01.2020

Dom Maklerski INC SA doradcą TopCard przy przejęciu przez Polskie ePłatności

Dom Maklerski INC SA pełnił funkcję doradcy finansowego spółki TopCard przy sprzedaży 100% udziałów przez dotychczasowych właścicieli na rzecz spółki PeP (Polskie ePłatności).