Blog

Plantwear SA zadebiutuje na NewConnect w styczniu 2020 r.

13-12-2019 12:16:00

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki Plantwear i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji producenta drewnianych akcesoriów lifestylowych. Debiut na NewConnect planowany jest na 8 stycznia 2020 roku.

Plantwear w okresie od stycznia do września 2019 roku wypracował 6,1 mln przychodów, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku o niemal 135 proc. W tym okresie spółka wygenerowała 0,3 mln zł zysku netto (względem straty w analogicznym okresie 2018 roku).

- Dzięki zatwierdzeniu Dokumentu Informacyjnego weszliśmy w finalną fazę procesu przygotowania do debiutu giełdowego, którego symbolicznym początkiem było przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę akcyjną niemal dokładnie rok temu. – komentuje Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

W I połowie 2019 roku spółka przeprowadziła kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Dodatkowo spółka w III kwartale przeprowadziła prywatną emisję akcji. Łącznie spółka pozyskała od inwestorów 2,2 mln zł, przy wycenie na poziomie 10,0 mln zł.

- Ostatnie miesiące były czasem intensywnej pracy, która zaowocowała dwukrotnym zwiększeniem skali prowadzonej działalności. Nie udałoby się to bez wsparcia inwestorów w kampanii crowdinvestingowej. W trzy kwartały zrealizowaliśmy niemal całą roczną prognozę przychodów oraz prawie połowę prognozy zysku netto, a trzeba pamiętać, że IV kwartał to najlepszy okres sprzedażowy w roku. – dodaje Wiktor Pyrzyk.

W okresie przedświątecznym oraz promocji związanych z tzw. Black Friday, spółka zanotowała rekordowe zainteresowanie. Wyniki sprzedaży za IV kwartał spółka podsumuje w pierwszej połowie stycznia.

- Chcemy prowadzić transparentną politykę informacyjną, dlatego będziemy raportować o wygenerowanych przez Spółkę przychodach ze sprzedaży w pierwszym tygodniu roboczym po zakończeniu każdego kwartału. – uzupełnia Prezes Plantwear S.A.

Za wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect odpowiada autoryzowany doradca INC. Wprowadzenie akcji Plantwear do obrotu będzie także pierwszym projektem zrealizowanym przez Grupę INC, który przejdzie pełną ścieżkę upublicznienia, od zaprezentowania warunków oferty publicznej na platformie CrowdConnect.pl, po wprowadzenie na rynek giełdowy.

- Cieszymy się, że udało nam się w pełni zrealizować zapowiadamy plan wprowadzenia akcji do obrotu, który komunikowaliśmy przy ofercie publicznej – komentuje Sebastian Huczek, Wiceprezes Zarządu Domu Maklerskiego INC S.A. – Jest to nasz pierwszy projekt zrealizowany w ramach programu „Partner crowdfundingowy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.”, liczmy, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne – dodaje.

 

O SPÓŁCE:

Plantwear - lider rynku lifestylowych akcesoriów drewnianych w Polsce, producent wysokiej jakości, unikatowych drewnianych zegarków, biżuterii i akcesoriów. Działająca od 2013 roku marka systematycznie zwiększa sprzedaż i rozwija portfolio produktowe. Poza działalnością biznesową, Plantwear koncentruje się na budowaniu relacji ze środowiskiem i społecznością w której działa. Ekologiczna filozofia, objawiająca się w polityce zero-waste, korzystaniu z certyfikowanego drewna oraz misji posadzenia większej liczny drzew niż wykorzystuje w produkcji, sprawia, że wokół marki tworzy się zaangażowana społeczność. Na początku stycznia 2020 r. Plantwear zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

12.12.2019

Noobz from Poland pozyskał ponad 0.56 mln od inwestorów prywatnych. Oferującym był Dom Maklerski INC.

Dom Maklerski INC doradzał przy ofercie prywatnej spółki Noobz from Poland, producenta gier typu battle simulator. Cenę emisyjną ustalono na 18 zł, a redukcje na poszczególnych zapisach wyniosły do 67 proc.


20.12.2019

genXone kontynuuje kampanię crowdfundingową do 31 stycznia

GenXone przedłużyła kampanię crowdfundingową, prowadzoną na platformie CrowdConnect, do 31 stycznia 2020 r. Zebrane środki zostaną przeznaczone na uruchomienie, we współpracy z siecią Diagnostyką, innowacyjnego projektu o nazwie Nanobiome, którego celem jest wykonywanie zaawansowanych badań ludzkiej mikrobioty jelitowej.