Blog

Zainwestuj w rozwój nauki! Ruszyła oferta geXone w ramach sekcji #StartupZone.

21-11-2019 11:59:00

genXone – biotechnologiczna spółka działająca w obszarze genetyki molekularnej, uruchomiła publiczną emisję akcji prezentując jej warunki na platformie CrowdConnect. Celem kampanii jest zebranie do 4 mln zł. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie bieżących prac badawczo-rozwojowych, ukierunkowanych na wdrożenie innowacyjnego projektu o nazwie Nanobiome, którego celem jest wykonywanie zaawansowanych badań ludzkiej mikrobioty jelitowej. Docelowo genXone zamierza wprowadzić akcje na rynek NewConnect w pierwszym półroczu 2020 r.

- Środki finansowe, które chcielibyśmy pozyskać w ramach kampanii crowdfundingowej, dadzą nam możliwość finansowania kluczowych projektów w zakresie zaawansowanych badań genetycznych, nad którymi aktualnie pracujemy. Zebraną kwotę przeznaczymy przede wszystkim na wdrożenie innowacyjnego testu do analizy mikrobiomu jelit człowieka – Nanobiome – zapowiada dr Michał Kaszuba, współzałożyciel i prezes zarządu genXone SA

W ramach kampanii Spółka chce pozyskać do 4 mln zł, ustanawiając jednocześnie próg dojścia emisji do skutku na poziomie 2 mln zł. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na wprowadzenie na rynek nowej marki Nanobiome. W pierwszym etapie projekt zakłada charakterystykę specyfiki drobnoustrojów zasiedlających jelita Polaków oznaczając jego normy ilościowe w stosunku do określonych poziomów taksonomicznych zidentyfikowanych mikroorganizmów. - Istnieje szereg powiązań między florą bakteryjną jelit, a naszym zdrowiem. Poprzez realizowane badania chcemy przyczynić się do rozpoznania tzw. „podstawowego – zdrowego” mikrobiomu jelit człowieka – zaznacza Michał Kaszuba. Zebrane informacje pomogą w przyszłości zdefiniować mikrobiom referencyjny i określić związek między konkretną jednostką chorobową, a zmianami w ludzkim mikrobiomie jelitowym. Zakończenie prac nad projektem i jego komercjalizacja zaplanowana jest na 2020 rok. Rewolucyjne badanie ma być docelowo powszechnie dostępne dla klientów indywidulanych.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć projekt Spółki w trwającej kampanii crowdfundingowej, otrzymają unikatowe prezenty. W zależności od ilości zakupionych udziałów, genXone oferuje: wykonanie badań diagnostycznych dla wybranego panelu infekcji; szczegółową analizę mikrobiomu jelitowego wraz z konsultacją wyników ze specjalistą w zakresie dietetyki i żywienia oraz jednodniowe  warsztaty w laboratorium genXone, gdzie pod okiem specjalistów będzie można samodzielnie przeprowadzić własną analizę.

Aktualnie genXone świadczy usługi w ramach dwóch głównych obszarów. Pierwszym z nich jest sekwencjonowanie NGS w technologii stworzonej przez Oxford Nanopore Technologies. Spółka jest jedynym polskim partnerem londyńskiej firmy posiadającym licencję na komercyjne wykorzystanie technologii sekwencjonowania nanoporowego. W tym obszarze firma oferuje następujące usługi: sekwencjonowanie (całogenomowe, genu 16S i/lub ITS, metagenomowe, RNA), analizy bioinformatyczne oraz indywidualnie zaprojektowane analizy dostosowane do potrzeb klienta. Drugim obszarem działalności jest diagnostyka medyczna wykorzystująca metodę multiplex Real-Time PCR. W ofercie Spółki znajdziemy badania z zakresu infekcji układu oddechowego, moczowo-płciowego, pokarmowego i nerwowego.

Przewagą usług firmy w stosunku do konkurencji jest szybkość analizy pojedynczej próbki, szersza i dokładniejsza informacja o badanym materiale oraz znacząco niższe koszty wykonania sekwencjonowania w porównaniu do innych technologii. Firma posiada  własne, innowacyjne Laboratorium Genetyki Molekularnej oraz własne oprogramowania bioinformatyczne. Wysoką jakość oferowanych usług gwarantuje również wybitny zespół specjalistów z różnych dziedzin nauki i biznesu.

Spółka swoje działania R&D finansowała do tej pory przede wszystkim ze środków własnych oraz dotacji unijnych (blisko 4 mln zł środków z NCBiR oraz PARP). Rosnąca świadomość o potencjale innowacyjnych rozwiązań tworzonych przez genXone przyciągnęła dużego i uznanego partnera branżowego. W kwietniu 2019 r. jedna z największych sieci laboratoriów medycznych w Polsce – Diagnostyka Sp. z o.o. - dokapitalizowała genXone kwotą w wysokości 1,8 mln zł. Bliska współpraca z inwestorem strategicznym ma służyć rozwojowi nowoczesnej diagnostyki w dziedzinie genetyki.

Wszytskich zainteresowanych ofertą genXone zapraszamy na stronę zapisów, na której znajdują się kompletne informacje o spółce: https://crowdconnect.pl/genxone


20.11.2019

Grupa INC wesprze SkinWallet w pozyskaniu finansowania i wejściu na rynek NewConnect

Grupa INC podpisała umowę z Tar Heel Capital Pathfinder, której przedmiotem jest wsparcie doradcze i operacyjne procesu pozyskania finansowania oraz wprowadzenia na NewConnect akcji SkinWallet. SkinWallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi.


26.11.2019

GenXone S.A. pracująca nad usługami związanymi z sekwencjonowaniem genetycznym zbiera pieniądze w crowdfundingu i myśli o NewConnect

GenXone – spółka działająca w obszarze biotechnologii, rozpoczęła emisję akcji na platformie crowdfundingowej oraz zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. Zgromadzone środki w wysokości 4 mln PLN Spółka zamierza przeznaczyć na sfinansowanie bieżących prac badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na wdrożenie zaawansowanych badań ludzkiej mikrobioty jelitowej podaje Plus Biznesu