Blog

INC planuje ok. 10 debiutów na NewConnect w 2020 roku

17-10-2019 08:50:00

W 2020 roku INC planuje wprowadzić na rynek NewConnect 10 nowych podmiotów, część z nich działa w segmencie gamingu – poinformował Prezes Zarządu INC SA Paweł Śliwiński w rozmowie z ISB News. Podobnie jak w przypadku Plantwear, producenta zegarków i biżuterii z drewna, który niebawem zadebiutuje na NewConnect, emisje przeprowadzone zostaną na platformie CrowdConnect.  

Mamy w portfelu kilkanaście podmiotów, z którymi współpracujemy od dłuższego czasu, w tym m.in. spółka z segmentu diagnostyki genetycznej genXone, która przeprowadziła już emisję prywatną na ok. 2 mln zł i do końca roku przeprowadzi ofertę na CrowdConnect. Chcielibyśmy przeprowadzić jeszcze jedną ofertę akcji spółki z branży IT w tym roku.” – powiedział dla ISBnews Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu INC.

Na początku przyszłego roku Prezes INC zapowiedział debiuty kolejnych spółek z portfela grupy m.in. SpyroSoft, Olimp i MyFit.

Podstawowym ryzykiem dla naszego ambitnego planu jest oczywiście koniunktura na rynku, ale jest to także szansa dla nas ze względu na szeroki wachlarz usług, jaki prowadzimy. Liczymy, że dalsze funkcjonowanie PPK poprawi ogólną koniunkturę na giełdzie i my jesteśmy dobrze przygotowani na ewentualną hossę.” – dodaje.

Ostatnie 2-3 lata INC poświęciła m.in. na uporządkowanie grupy i dostosowanie do nowych regulacji. Dokonano zakupu domu maklerskiego od PwC, który sukcesywnie rozszerza kompetencje i m.in. w ramach tej instytucji prowadzona jest platforma crowdinvestingowa CrowdConnect.pl. dla podmiotów, które zmierzają na rynek giełdowy. Jest to znacząco odmienne podejście od tego jakie prezentują inne firmy crowdfundingowe ponieważ już od początku inwestycji wiadomo czy akcje spółki pojawią się w publicznym obrocie. Pojawiły się również dwie alternatywne spółki inwestycyjne: Carpathia Capital S.A. (notowana na rynku AeRO w Rumunii i NewConnect) oraz INC Private Equity. Oba podmioty wpisane są do rejestru ASI przez KNF. Celem INC Private Equity jest inwestowanie na wczesnym etapie rozwoju w spółki z sektora nowych technologii (gaming, life-science, IT). Dodatkowo INC posiada własną agencję ratingową INC Rating, która jako jedyna z nielicznych w Polsce otrzymała licencję ESMA i dzięki temu może oceniać firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego na terenie całej Unii Europejskiej.

Krokiem milowym w rozwoju grupy INC jest zawarcie partnerstwa strategicznego z InnerValue. Dzięki tej współpracy zwiększy się dynamika działalności całej grupy poprzez infrastrukturę zbudowaną w ostatnich latach oraz wykorzystanie synergii i stworzenie „one stop shop” na rynku kapitałowym.

Od momentu rozpoczęcia współpracy z InnerValue prowadzimy zaawansowane rozmowy z 10 podmiotami, które chcą pozyskać kapitał na platformie Crowdconnect.pl i w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zadebiutować na NewConnect " - podsumował Prezes.


25.09.2019

Legimi pozyskuje 2,2 mln zł z publicznej oferty obligacji

Legimi, pionier na polskim rynku e-książki, zakończyła publiczną ofertę obligacji. Spółka przydzielała 2.179 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 2,2 mln zł. Pozyskane środki posłużą refinansowaniu zadłużenia spółki oraz rozwojowi i promocji Legimi 3.0 na rynku niemieckim i polskim.


22.10.2019

Dom Maklerski INC pierwszym oficjalnym Partnerem Crowdfundingowym GPW

Dom Maklerski INC S.A. podpisał dziś z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie umowę o współpracy jako Firma Partnerska GPW – Partner Crowdfundingowy w zakresie crowdfundingu i crowdinvestingu.