Blog

Legimi pozyskuje 2,2 mln zł z publicznej oferty obligacji

25-09-2019 09:33:00

W dniu 23.09.2019 r. zakończyła się sukcesem oferta publiczna obligacji serii W (2,2 mln zł) Legimi SA, w której oferujacym był Dom Maklerski INC SA, podmiot prowdzący platformę CrowdConnect.pl. Warto dodać, że za koordynację procesu komunikacji oferty odpowiadała spółka InnerValue - nasz partner strategiczny. Co na przestrzeni czerwca i lipieca DM INC pozyskał dla Legimi blisko 3 mln zł, co daje w okresie ostatnich trzech miesięcy ponad 5 mln zł zgromadzonego kapitału. Jest to jeden z najlepszych wyników wśród małych i średnich przedsiębiorstw w tym roku.

Legimi, pionier na polskim rynku e-książki, zakończyła publiczną ofertę obligacji. Spółka przydzielała 2.179 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 2,2 mln zł. Pozyskane środki posłużą refinansowaniu zadłużenia spółki oraz rozwojowi i promocji Legimi 3.0 na rynku niemieckim i polskim. Wcześniej, w okresie czerwiec-lipiec bieżącego roku Spółka uplasowała obligacje o wartości 3,0 mln zł w ramach ofert publicznych przeprowadzonych przez Dom Maklerski INC SA.

Legimi S.A. oferowało roczne obligacje serii W o wartości nominalnej 1 000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Zabezpieczeniem obligacji jest zastaw rejestrowy na umowach z abonentami, czyli zgodnie z definicją: zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150% wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC). Legimi zaproponowało także obligatariuszom dobrowolne częściowe wyjście z inwestycji po sześciu miesiącach w wysokości maksymalnie 25% emisji. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszą emisją wśród inwestorów. Kierujemy do nich słowa podziękowania za zaufanie, docenienie naszego biznesu i przede wszystkim umożliwienie realizacji dalszych planów rozwojowych. Pozyskaliśmy 2,2 mln zł. To kwota, która pozwoli spełnić trzy cele emisyjne, czyli refinansowanie zadłużenia, rozwój na rynku niemieckim oraz promocja Legimi 3.0. – komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Zaoferowaliśmy inwestorom atrakcyjny kupon wynoszący 8,5%. Dodatkowo, w zamian za odpowiedni zapis, nagradzaliśmy inwestorów bonusami (abonamenty, czytniki), ponieważ wierzymy, że nasi inwestorzy stają się naszymi najlepszymi ambasadorami. Nowością w emisji była możliwość przedterminowego wykupu po okresie sześciu miesięcy, maksymalnie 25% wartości emisji. Zdecydowaliśmy się dodać ten parametr na podstawie rozmów i zebranego feedbacku od naszych inwestorów, z którymi staramy się być w stałym kontakcie. – dodaje Mikołaj Małaczyński

Systematycznie poprawiamy kluczowe metryki biznesu. W pierwszej połowie 2019 r. zwiększyliśmy liczbę klientów o 48%, wypracowaliśmy o 65% większe przychody oraz prawie podwoiliśmy liczbę tytułów w naszej cyfrowej bibliotece, w stosunku do I półrocza 2018r. – dodaje Andrzej Tabaka, Dyrektor Finansowy Legimi.

Na początku czerwca Legimi uruchomiło rewolucyjną zmianę w postaci Legimi 3.0. Jest to zaprojektowana od nowa platforma internetowa i aplikacja mobilna, w której w centrum zainteresowania jest użytkownik. Po przeszło miesiąca od wprowadzenia nowego Legimi widać pierwsze efekty sprzedażowe i wpływ na jakość ruchu na stronie i liczbę aktywacji abonamentów.

O Spółce:

Legimi S.A. to pionier na polskim rynku e-książki. Spółka, jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Współpracuje z największymi telekomami, a swoim klientom oferuje szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem. Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka. Dzięki atrakcyjnym ofertom Spółka skokowo zwiększa przychody i liczbę klientów w Polsce. Firma prowadzi także działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.

24.09.2019

INC rozpoczęło współpracę strategiczną z firmą InnerValue

Grupa inwestycyjno-doradcza INC podpisała umowę o współpracy strategicznej z firmą doradczą InnerValue.


17.10.2019

INC planuje ok. 10 debiutów na NewConnect w 2020 roku

W 2020 roku INC planuje wprowadzić na rynek NewConnect 10 nowych podmiotów, część z nich działa w segmencie gamingu.