Blog

Render Cube w przyszłym tygodniu zaprezentuje pełną wersję Medieval Dynasty

17-09-2021 13:41:00

Medieval Dynasty to największa gra łódzkiego studia. Zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Tytuł przez pierwszy tydzień sprzedaży znajdował się w TOP10 na globalnej platformie Steam, a zebrana dotąd ilość ocen wynosi ponad 18 tys., dając łączny rezultat na poziomie 91 proc. pozytywnych komentarzy. W szczytowym momencie w tytuł na platformie Steam grało jednocześnie 18,7 tys. osób. Do tej pory gra sprzedała się w liczbie ponad 600 tys. egzemplarzy, a wishlista tytułu wynosi ponad 850 tys. zapisów.

– Już niespełna tydzień czasu dzieli nas od oficjalnej premiery pełnej wersji gry Medieval Dynasty, nad którą pracujemy z całym zespołem od ponad 2 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu dopracowania naszej produkcji, a potwierdza to ocena na Steam, która utrzymuje się powyżej 90 proc. od momentu wydania tytułu w formule Early Access. Równocześnie z premierą, w ręce graczy oddamy największą z przygotowanych przez nas aktualizacji, wprowadzającą do gry m.in. opcjonalnych bandytów grasujących losowo w okolicznych lasach, nową profesję w postaci ziołolecznictwa, nowe budynki, zwierzęta i wiele innych zmian, na których zależało fanom. Przez 12 miesięcy aktywnie ich słuchaliśmy, budując z nimi relację i rozwijając nasz tytuł zgodnie z ich oczekiwaniami – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Gra Medieval Dynasty była w zeszłym miesiącu prezentowana na Gamescom, cieszących się największą popularnością na świecie targach elektronicznej rozrywki. Miłośnicy branży gier mogli zapoznać się z tytułem na wirtualnym stoisku w sekcji Indie Arena Booth oraz m.in. podczas Future Games Show, z którego relację obejrzało ponad 100 tys. osób.

– Nasza obecność na wydarzeniu o tak dużej skali jak targi Gamescom stanowiła ważny krok przed zaplanowaną na 23 września premierą pełnej wersji gry. Możliwość zaprezentowania szeroko najnowszych materiałów z Medieval Dynasty graczom z całego świata to była dla nas ogromna przyjemność. Cieszy mnie ich pozytywny odbiór oraz wysoki poziom zainteresowania tytułem, przygotujemy dla obecnych oraz przyszłych posiadaczy gry kilka niespodzianek w podziękowaniu za ich wkład włożony w rozwój Medieval Dynasty. Jesteśmy dumni z tego co wspólnie osiągnęliśmy – dodaje.

17 czerwca 2021 r. gra Medieval Dynasty została udostępniona w ramach usługi Microsoft Xbox Game Pass For PC. Ogłoszenie nastąpiło podczas wydarzenia Xbox Games Showcase, gdzie materiał wideo z gry został zaprezentowany na jednym nagraniu obok takich tytułów jak Among Us, Hades czy S.T.A.L.K.E.R.

Łódzkie studio pracuje już nad edycją konsolową gry, a sam tytuł od początku produkcji był projektowany pod obsługę pada, co przyspieszy cały proces. Premiera planowana jest w pierwszym półroczu 2022 roku. W przygotowaniu jest również wersja na gogle VR w ramach umowy ze Spectral Games S.A., spółką zależną Incuvo S.A., studiem, które pracuje nad wersją VR gry Green Hell.

W zeszłym roku Render Cube S.A. osiągnęła 7,5 mln zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. W tym roku spółka przeprowadziła z sukcesem dwie oferty publiczne akcji, których łączna wartość wyniosła 16,8 mln zł. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na powiększenie zespołu, który będzie rozwijał grę Medieval Dynasty. W obu ofertach publicznych firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji był Dom Maklerski INC S.A. Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2021 r.

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r., zatrudniające kilkanaście osób. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracą z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach Spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC.

 

16.09.2021

Gas Station Simulator od DRAGO entertainment w czołówce Global Top Bestsellers Steam

Zwrot kosztów produkcji w 90 minut od premiery, czołowe miejsca na liście Global Top Bestsellers platformy Steam. Tak wyglądał debiut gry Gas Station Simulator od DRAGO entertainment.


21.09.2021

DRAGO entertainment bije kolejne rekordy. To prawdopodobnie największy inwestycyjny sukces crowdfundingu w Polsce.

Premiera gry Gas Station Simulator, za którego wydanie odpowiada znaczący akcjonariuszy DRAGO entertainment – Movie Games, okazała się hitem ostatnich dni.