Blog

Gas Station Simulator od DRAGO entertainment w czołówce Global Top Bestsellers Steam

16-09-2021 10:02:00

Wczoraj odbyła się premiera autorskiej produkcji krakowskiego studia DRAGO entertainment. Symulator stacji benzynowej okazał się hitem zaledwie kilkadziesiąt minut od premiery. Tytuł został udostępniony na platformie Steam o godz. 19, a już o 20.30 zwróciły się całkowicie koszty produkcji. Jak wynika z komunikatu spółki, wyniosły one 450 tys. zł. Aktualnie Gas Station Simulator okupuje podium globalnej listy top bestsellerów Steama, na chwilę wyprzedzając nawet najnowszy tytuł Deathloop. Co ciekawe, na podium znajduje się również inny polski tytuł - Timerborn od spółki Mechanistry.

- Efekty premiery przerosły nasze oczekiwania. Projekt w ciągu niespełna 10 minut znalazł się na 4 pozycji Global Top Bestsellers, aby w szybkim tempie przejść na pozycje nr 1. Znaleźliśmy się powyżej Deathloop, którego produkcja kosztowała ok 100mln USD. Jesteśmy na pierwszej pozycji również w kategorii New and Trending, czy Top Sellers. Peak graczy w okolicach niespełna 6 tys. To był piękny wieczór, ale zdecydowanie podchodzimy do tego na spokojnie. Dzień premiery niesamowicie ważny, ale jeszcze dużo do zrobienia przed nami. - komentuje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Gra otrzymała w kilka godzin ponad 50 recenzji, a 87% z nich jest pozytywna. Aktualnie na najwyższy peak graczy wynosi ponad 5,6 tys. użytkowników grających jednocześnie i cały czas rośnie. Na ten moment Gas Station Simulator przebił inną udaną premierę z grupy PlayWay, a mianowicie The Tenants (peak 4,5 tys.). Teraz niewiele brakuje, aby symulator stacji benzynowej osiągnął lepszy wynik od Mr. Prepper, również marcowej premiery z grupy PlayWay, która zwróciła koszty produkcji i marketingu w 12 godzin od premiery.

15.09.2021

Emplocity pozyskało na rozwój 1,5 mln zł z emisji akcji serii B w ramach oferty publicznej

Emplocity S.A., zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, dzięki własnej platformie technologicznej i wykorzystaniem botów, zakończyła ofertę publiczną akcji serii B. W ramach emisji Spółka pozyskała 1,49 mln zł na rozwój technologii i produktów, w tym domenowych jak LexBot czy TherapistBot oraz ekspansję i skalowanie sprzedaży.


17.09.2021

Render Cube w przyszłym tygodniu zaprezentuje pełną wersję Medieval Dynasty

W czwartek 23 września, Medieval Dynasty opuści early access, w którym spędził ostatnie 12 miesięcy. W tym okresie tytuł został znacząco rozbudowany przy aktywnym wsparciu społeczności graczy, a największa z aktualizacji zadebiutuje równocześnie z premierą pełnej wersji gry. Nowy trailer CGI, zaprezentowany ekskluzywnie na oficjalnym kanale prestiżowego serwisu IGN, posiada już ponad 120 tys. wyświetleń.