Blog

Dziś startuje emisja publiczna akcji Zeneris Projekty, spółki z branży energii odnawialnej.

20-04-2021 13:22:00

Zeneris Projekty zamierza pozyskać do 3 mln zł na realizację inwestycji rozwojowych i zwiększenie skali biznesu. Jeszcze w tym roku Zeneris zamierza zadebiutować na NewConnect.

Pierwsza transza rozpoczyna się 20 kwietnia i skierowana jest do większych inwestorów. Od 27 kwietnia ruszą zapisy dla inwestorów indywidualnych. Zapisy będą przyjmowane na platformie Crowdconnect.pl. Także tam zostały już zaprezentowane szczegółowe informacje o warunkach nabycia akcji.

Środki inwestorów zostaną przeznaczone na realizację planów rozwojowych spółki - wzrost skali realizowanych inwestycji PV, przeprowadzenie potencjalnych akwizycji podmiotów z branży, przygotowanie dokumentacji na 1 do 3 farm fotowoltaicznych, a także rozszerzenie oferowanych produktów m.in. o rozwiązania magazynujące energię.

Kilkanaście lat w branży i plany rozwoju

Zeneris Projekty realizuje projekty inwestycyjne z zakresu odnawialnych źródeł energii. Działa na rynku już od ponad 14 lat zajmując się początkowo projektowaniem i realizacją projektów hydroenergetycznych dedykowanych dla firm energetycznych Skarbu Państwa oraz inwestorów prywatnych. Obecnie spółka ma w swojej ofercie realizację inwestycji fotowoltaicznych głównie dla klientów biznesowych. Rozwija też, jako jedna z nielicznych spółek w Polsce, dział usług projektowania i budowy magazynów energii.

Spółka skupia się przede wszystkim na współpracy z przedsiębiorcami i samorządami. Oferuje kompleksową usługę realizacji inwestycji, w skład której wchodzą: bezpłatny audyt energetyczny, opracowanie koncepcji i projektu, pomoc w uzyskaniu pozwoleń administracyjnych, realizacja przez podmioty, z którymi spółka współpracuje i wsparcie w pozyskaniu finansowania. W przeszłości firma Zeneris Projekty współpracowała z takimi podmiotami jak Ikea, Volkswagen, Tauron Ciepło, Energa Wytwarzanie, czy miasta Poznań, Wrocław, Gdańsk. Dotychczas firma zrealizowała niemal 300 projektów hydro i fotowoltaicznych.

„Od kilku lat skupiamy się wokół dwóch głównych filarów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Oprócz inwestycji w hydroenergetykę dla swoich klientów realizujemy również projekty instalacji fotowoltaicznych. Zrealizowaliśmy m.in. projekt dla portu lotniczego Ławica w Poznaniu, projekty dla firm Volkswagen oraz IKEA. W ostatnim czasie rozszerzamy działalność realizując zamówienia na inwestycje związane z magazynowaniem energii czy też projekty wykorzystujące rozwiązania hybrydowe.” - mówi w wywiadzie dla serwisu Automatyka B2B, prezes zarządu Mariusz Kostrzewa.

Niedawno spółka poinformowała o zaawansowanych rozmowach dążących do podpisania umowy o wartości 2,97 mln zł netto z firmą PPH Ubój i Przetwórstwo Indyka Joanna Giżewska-Chrząszcz. W ramach otrzymanego zamówienia Zeneris Projekty zajmie się budową instalacji fotowoltaicznej o mocy 0,45 MWh wraz z wolnostojącym kontenerem - magazynem energii o pojemności 0,22 MWh i niezbędną infrastrukturą. Spółka odpowiada również za wykonanie przyłączenia do sieci elektroenergetycznej elektrowni fotowoltaicznej i przebudową rozdzielnicy nN. Okres gwarancji przedsięwzięcia wyniesie 12 lat.

„W ostatnim czasie rozszerzamy działalność realizując zamówienia na inwestycje związane z magazynowaniem energii czy też projekty wykorzystujące rozwiązania hybrydowe, jednak naszymi głównymi obszarami biznesowymi nadal pozostaną hydroenergetyka i fotowoltaika. Obecność na rynku publicznym wzmocni naszą wiarygodność, transparentność i pozycję w sektorze odnawialnych źródeł energii, dlatego wejście naszej spółki na rynek NewConnect jest naturalnym etapem rozwoju firmy. Jesteśmy świadomi własnych możliwości, zasobów i know-how, dlatego planujemy debiut jeszcze w tym roku” - dodaje Mariusz Kostrzewa.

Wzrost skali działalności owocuje rosnącym pipeline projektów. Spółka prowadzi rozmowy na umowy o łącznej wartości ponad 70 mln zł (blisko 7 tys. kW zostało zaofertowanych, dla kolejnych 17 tys. kW prowadzone są rozmowy i negocjacje).


09.04.2021

Ignibit z sukcesem zakończyła ofertę publiczną akcji

Ignibit S.A. zajmująca się produkcją autorskich gier wideo, portowaniem projektów PC na VR oraz realizacją strategicznych kontraktów komercyjnych, z sukcesem zakończyła ofertę publiczną prowadzoną w związku z emisją akcji serii E.


27.04.2021

Zeneris Projekty pozyskało 3 mln zł z emisji akcji

Zeneris Projekty S.A., dostawca kompleksowych usług z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych, zakończył emisję akcji, pozyskując zakładaną kwotę 3 mln zł.