Blog

Brave Lamb Studio rozpoczyna współpracę z Grupą INC

18-03-2021 13:41:00

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Rodziny Movie Games producent gier w segmencie Indie Premium, podpisał umowy ze spółkami z Grupy kapitałowej INC, które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. W najbliższym czasie wystartuje oferta publiczna akcji spółki prowadzona w formie crowdinvestingu na platformie CrowdConnect.pl. Z kolei giełdowy debiut planowany jest w II poł. 2021 r.

Brave Lamb Studio podpisał umowy ze spółkami z Grupy kapitałowej INC

Brave Lamb Studio to team składający się z 17 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – Field Hospital (tytuł roboczy).

– Field Hospital będzie unikalnym projektem dotykającym tematu “moralnej odpowiedzialności” za decyzję dotyczące całych społeczeństw. Akcja będzie miała miejsce w czasach I wojny Światowej, a więc w okresie bardzo trudnym w naszej historii, jednocześnie prawie w ogóle nie eksploatowanym przez producentów gier. Będzie to ambitny tytuł, za pośrednictwem którego chcemy pokazać graczom piekło wojny z perspektywy szpitala polowego – komentuje  Michał Dziwniel, główny producent i Członek Zarządu  Brave Lamb Studio (spółka jest w trakcie zmiany nazwy z Tovildo Investments S.A.).

W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczas zrealizowanych prac. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowań Vertical Slice, czyli zamkniętego prototypu rozgrywki, który zamierzamy zakończyć jeszcze w marcu. Szykujemy się również do prezentacji gry podczas Future Game Show, największego wydarzenia gamingowego w tym kwartale organizowanego przez portal Games Radar. Udostępnimy wówczas najnowszy trailer gry, a także uruchomimy kartę Steam dedykowaną Field Hospital (tytuł roboczy) ze screenshootami ingame zgodnie z najnowszymi wymaganiami platformy Steam – informuje Michał Dziwniel. – Po zakończeniu oferty publicznej zamierzamy zadebiutować na rynku NewConnect, natomiast zaraz po debiucie rozpoczniemy działania mające na celu jak najszybsze wprowadzenie akcji do obrotu na Rynku Głównym GPW – dodaje.

Akcje Brave Lamb Studio, działającej formalnie pod firmą Tovildo Investments S.A., zostaną publicznie zaoferowane na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na dalsze prace nad Field Hospital i zapewnią Spółce finansowanie na zakończenie produkcji oraz pokrycie kosztów marketingowych związanych z promocją i zwiększaniem społeczności.

– Field Hospital to bardzo ciekawy projekt mający bardzo duży potencjał na osiągnięcie globalnego sukcesu zarówno ze względu na gatunek gry jak i przede wszystkim na zespół, którego doświadczenie jest unikatową wartością na współczesnym rynku gamingowym. Bardzo się cieszymy, że jako Grupa INC będziemy mogli wesprzeć Brave Lamb Studio w pozyskaniu finansowania na jego realizację jak i wprowadzeniu Spółki na rynek NewConnect. – komentuje Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC S.A.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej w formie crowdinvestingu spółka rozpocznie proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. INC S.A. będzie wspierało Spółkę w jego sprawnej realizacji.


05.03.2021

Demolish Games z sukcesem zakończyła ofertę publiczną prowadzoną w związku z emisją nowych akcji

Spółka pozyskała łącznie 1 mln zł w dwóch transzach. Środki z emisji akcji Studio przeznaczy na nowe produkcje. Usługę oferowania akcji na rzecz Demolish Games wykonał Dom Maklerski INC S.A.


23.03.2021

Ignibit rozpoczyna ofertę publiczną akcji

Ignibit S.A., zajmujący się produkcją autorskich gier wideo oraz portowaniem projektów PC na VR rozpoczyna ofertę publiczną akcji serii E. Z pierwszej transzy, która skierowana jest do indywidualnie oznaczonych, większych inwestorów, Spółka chce pozyskać 1 mln zł.