Blog

Road Studio pozyskało 2 mln zł w ramach oferty publicznej akcji

16-02-2021 12:37:00

Road Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, zakończył publiczną ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskał 2 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Spółka deklaruje, że będzie to ostatnia emisja akcji przed planowanym debiutem na rynku NewConnect, który może mieć miejsce jeszcze w 2021 r. Proces dopuszczenia akcji Road Studio do obrotu przeprowadzi INC S.A.

W I transzy skierowanej do indywidualnie oznaczonych inwestorów spółka oferowała 20 tys. akcji o wartości 1 mln zł. Druga transza również obejmowała 20 tys. akcji o wartości 1 mln zł. Cena emisyjna wynosiła 50 zł. Informacje o akcjach i warunkach ich nabycia były opublikowane od pierwszego dnia oferty publicznej na stronie CrowdConnect.pl oraz stronie internetowej Road Studio S.A., na której inwestorzy składali zapisy na akcje.

- Bardzo się cieszę, że inwestorzy po raz kolejny zaufali naszej Spółce i zdecydowali się nabyć nasze akcje. Dzięki środkom pozyskanym w ramach oferty będziemy mogli sfinansować produkcję kolejnej gry z serii Truck, a także zrealizować wspólny projekt ze studiem DRAGO Entertainment. Negocjujemy również warunki współpracy ze znanym sportowcem. Już niebawem będziemy mogli opowiedzieć o szczegółach – komentuje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.

Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Studio aktualnie prowadzi zaawansowane prace nad dwoma pierwszymi tytułami z serii Truck oraz Motorcycle. Alaskan Truck Simulator pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej "Route 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód. Na obie produkcje czeka prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam.

- Zrealizowana z sukcesem oferta publiczna akcji pozwoli nam w pełni rozpocząć proces dopuszczenia akcji Road Studio do obrotu na rynku NewConnect. Liczymy na to, że jeszcze w tym roku zadebiutujemy na rynku zorganizowanym. Chcemy uwolnić naszą wartość dla akcjonariuszy – dodaje Maciej Nowak.

Zakończenie oferty publicznej pozwoli Spółce na rozpoczęcie procesu wprowadzenia wyemitowanych akcji na rynek NewConnect. Podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego procesu jest INC S.A. jako Autoryzowany Doradca.


09.02.2021

Road Studio rozpoczyna ofertę publiczną akcji i planuje pozyskać do 2 mln zł

Road Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, 9 lutego 2020 roku rozpoczął przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji skierowanej do większych inwestorów.


17.02.2021

Informacja o statusie projektów INC S.A.

Dom Maklerski INC S.A. z siedzibą w Poznaniu informuje, że INC S.A. z siedzibą w Poznaniu rozpoczęła cykliczne publikowanie informacji o statusie realizowanych projektów.