Blog

Road Studio rozpoczyna ofertę publiczną akcji i planuje pozyskać do 2 mln zł

09-02-2021 12:33:00

Road Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, 9 lutego 2020 roku rozpoczął przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji skierowanej do indywidualnie oznaczonych, co do zasady większych inwestorów. Od 16 lutego 2020 roku będą przyjmowane przez Spółkę zapisy na akcje w II transzy, a warunki emisji akcji w ramach I i II transzy zostały zaprezentowane dzisiaj na platformie Crowdconnect.pl i stronie Road Studio. Zamiarem spółki jest pozyskanie środków w łącznej wysokości do 2 mln zł, które będą przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Spółka deklaruje, że będzie to ostatnia emisja akcji przed planowanym debiutem na rynku NewConnect, który może mieć miejsce jeszcze w 2021 r. Firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A.

Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Studio aktualnie prowadzi zaawansowane prace nad dwoma pierwszymi tytułami z serii Truck oraz Motorcycle. Alaskan Truck Simulator pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej "Route 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód. Na obie produkcje czeka prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam.

- Gry o tematyce drogi są bardzo popularne wśród graczy, czego dowodem są bardzo dobre wyniki sprzedażowe gier z tego segmentu znanego producenta z Czech. Jest to jednak w dalszym ciągu nisza, a developerzy gier bardzo rzadko produkują tytuły o tej tematyce. Jako Road Studio zamierzamy efektywnie zagospodarować zapotrzebowanie graczy na tego typu produkcje. Dlatego środki pozyskane w ramach rozpoczynającej się dzisiaj oferty publicznej akcji pozwolą nam na natychmiastowe rozpoczęcie oraz realizację prac nad kolejnymi 5 grami z serii „Truck” oraz „Motorcycle”. Aby proces produkcji przebiegał jeszcze sprawniej, poszerzamy zespół o kolejnych specjalistów z zakresu designu i kodowania. Przygotowujemy się również do publikacji dema Alaskan Truck Simulator. – komentuje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.

W ramach rozpoczynającej się dzisiaj I transzy oferty publicznej akcji Road Studio zamierza pozyskać do 1 mln zł. Natomiast 16 lutego br. akcje Spółki będą mogli nabyć wszyscy inwestorzy indywidualni w ramach II transzy, na warunkach zaprezentowanych na platformie Crowdconnect.pl. W ramach II transzy Spółka planuje zgromadzić pozostały 1 mln zł. Pozyskane środki pozwolą studiu sfinalizować prace nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Road Studio deklaruje, że zakończenie rundy finansowania pozwoli jej na rozpoczęcie procesu wprowadzenia wyemitowanych akcji na rynek NewConnect. Podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego procesu jest INC S.A.

- Naszym planem jest debiut jeszcze w tym roku, dlatego zaraz po zakończeniu oferty publicznej akcji rozpoczniemy proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. Naszym doradcą będzie INC S.A., która wesprze nas w przygotowaniu Dokumentu Informacyjnego oraz w kontakcie z GPW. Chcemy dać naszym nowym inwestorom komfort szybkiego debiutu na rynku NewConnect i uwolnienia wartości Road Studio – dodaje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio.


12.01.2021

Komentarz Domu Maklerskiego INC S.A. w sprawie informacji zawartych w opublikowanym na stronie internetowej Pulsu Biznesu artykule „Equity crowdfunding nabrał dynamiki”

Dom maklerski INC wskazuje, że informacja zawarta w opublikowanym w dniu 11 stycznia 2021 r. na stronie internetowej „pb.pl” artykule pt. „Equity crowdfunding nabrał dynamiki”, nie jest zgodna z rzeczywistością i może wprowadzać czytelników w błąd.


16.02.2021

Road Studio pozyskało 2 mln zł w ramach oferty publicznej akcji

Road Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, zakończył publiczną ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskał 2 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata.