Blog

11.06.2019

Plantwear pozyskał z emisji 1,2 mln PLN, debiut na NewConnect po wakacjach

W dniu 10 czerwca 2019 r. zakończyła się oferta publiczna akcji spółki Plantwear, której parametry prezentowane były na platformie CrowdConnect.pl. Spółka pozyskała w ramach emisji 1,2 mln PLN od ponad 230 inwestorów.


23.05.2019

Fundusz inwestuje w Plantwear, wpływy z emisji przekraczają 1 mln PLN

Fundusz wpisany do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego zainwestował dzisiaj 300 tys. PLN w Plantwear S.A. i zadeklarował, że do czasu debiutu na NewConnect zwiększy zaangażowanie powyżej 5% kapitału zakładowego Spółki.


09.05.2019

Relacja z czatów inwestorskich z Prezesem Plantwear

Zapraszamy do relacji z dwóch czatów inwestorskich, w trakcie których Wiktor Pyrzyk odpowiedział na wiele pytań dotyczących Spółki oraz trwającej emisji akcji. Sprawdź jakie Spółka ma plany wobec kapitału pozyskanego z emisji, jaki jest cel programu motywacyjnego i ile zarabiają jej pracownicy.


26.04.2019

Bardzo dobry pierwszy kwartał i szansa na rekordowy rok w Platwear S.A.

Spółka Plantwear opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Są to rekordowe wyniki I kwartału w historii spółki. Potwierdzają one realność prognozy przyjętej na rok 2019 i poprawiają wskaźniki wyceny.


26.04.2019

Wspierasz, czy inwestujesz?

Crowdfunding udziałowy stał się tematem wyraźnie medialnym, przez co mylone i upraszczane jest wiele pojęć. Crowdfunding – czyli internetowe zbieranie środków w oparciu o rozproszona społeczność, ma wiele twarzy. Przedmiotem naszego zainteresowania jest crowdfunding udziałowy, albo inaczej crowdinvesting.


24.04.2019

8 zasad świadomego inwestowania w IPO

Inwestowanie w ramach pierwotnych ofert emisji akcji poprzedzających debiut na giełdzie (ang. IPO, Initial Puiblic Offering) wiąże się z szeregiem wyzwań i zagrożeń. Jakie zasady inwestowania powinien przestrzegać świadomy inwestor i dlaczego są one tak ważne?


18.04.2019

Czym jest rynek NewConnect?

Na platformie CrowdConnect.pl z założenia prezentowane mają być wyłącznie oferty publiczne spółek, które w perspektywie dwunastu miesięcy planują zadebiutować na rynku akcji NewConnect (NC). Co to za rynek? Jak on działa? Jakie korzyści niesie dla inwestora?


11.04.2019

Progi bezprospektowe w Unii Europejskiej

Zestawienie progów bezprospektowych przyjętych w poszczególnych krajach unijnych, które zostało przygotowane na podstawie opracowania ESMA z lutego 2019 r. W Polsce próg bezprospektowy to 2,5 mln euro (nie 1 mln euro – 1 mln euro to próg emisji bezprospektowej uproszczonej).